פסיכולוגית מומחית

קליניקה: רח' העבודה 14 כפר סבא
טלפון: 09-7672944
פקס: 09-7678506
סלולרי: 052-4415421
דוא"ל: rivkadar@gmail.com

טיפול אישי

ישראל (שם בדוי) הגיע אליי לפגישה לאחר מספר חודשים בהם חיפש עבודה עקב פיטורין. המחלקה בה עבד נסגרה בשל צמצומים וישראל מצא עצמו מובטל. במשך 4 חודשים עסק בשיפוץ חוזר ונשנה של קורות החיים שלו ופנייה לכל מקום אפשרי שחשב שיתאים לו. הוא עבר ראיונות אין ספור ונדחה על ידי הרבה מקומות, מצב שהביא לפגיעה קשה ביותר בדימויו העצמי ובאמונה שלו בעצמו וביכולתו למצוא עבודה מתאימה.
בבית החלו קשיים עם אשתו. ישראל סיפר שהוא אינו חש שהיא מבינה מה עובר עליו, הוא כואב, מתוח, עייף ומיואש והיא שופטת אותו על העובדה שעדיין לא מצא עבודה. כל מילה ביניהם מהווה פתיחה לויכוח מר ומריבה והוא חש בודד מאוד. הוא חזר שוב ושוב על תחושות הייאוש, ה"דיכי" והאכזבה הקשה מעצמו, מאשתו וממערכת היחסים עם הילדים שהידרדרה מאז שהוא מובטל. המטרה שישראל בחר הייתה להרגיש טוב יותר עם עצמו ועם משפחתו.
למרות שהיה לישראל קשה מאוד להתמודד עם הדימוי העצמי שנפגע, הוא עשה מאמצים להבין מדוע הוא התמוטט מהדחיות החוזרות ונשנות אם ידע שזה קורה לאנשים רבים נוספים. השאלה שעלתה שוב ושוב הייתה למה הוא ספציפית לוקח את מה שקורה לו למקום בו הוא חש דחוי, מאכזב ומושפל. כמו כן, הוא החל לדבר על הקשר בין מה שעובר עליו בפנים, לבין מה שהוא מקרין במערכת היחסים עם אשתו וילדיו ,כיצד ניתן לפרש אחרת דברים שקורים ביניהם וכיצד ניתן להרגיש אחרת גם בנסיבות הקיימות.
כך התחלנו להתמודד עם הקשיים שישראל ביקש לפתור לקראת השגת המטרה שהציב לעצמו במפגשים איתי.

אנשים פונים לייעוץ אישי מסיבות רבות ומגוונות: קשיים במערכות יחסים בינאישיות- בזוגיות, במשפחה, בחברה ובעבודה, תחושות של מצוקה, חרדה ועוד. אנשים פונים לעזרה כאשר הם רוצים בשינוי בחייהם. בפגישות הייעוץ המטפל משקף להם את המקומות הבעייתיים ומסייע להגיע להבנה של הסיבות לבעייתיות ודרכים להתמודדות טובה.
כל הזכויות שמורות לרבקה דר - פסיכולוגית חינוכית מומחית